sobota, 18 stycznia 2014

Marzenia te duże i te maleńkie...

Serdecznie witam, dziś chcę Was zachęcić do udziału w kolejnej Siłowni  Twórczej, która właśnie ruszyła na Turkusowym Hamaku:) Nowy temat to "Dziecięce marzenia" - każdy z nas kiedyś był dzieckiem i jestem pewna, że pamiętacie jeszcze  o czym w skrytości marzyłyście/liście. W czasach kiedy dorastałam nie było takiego wyboru zabawek jak obecnie. Człowiek cieszył się ze wszystkiego. Dziś sama mam dzieci i staram się spełniać ich marzenia - nie zawsze to wychodzi - wiadomo jest teraz wszystko dostępne, ale nie zawsze człowieka stać żeby spełnić każde życzenie naszych pociech. Na szczęście wiele mam jest kreatywnych i może samodzielnie wykonać cuda dla swoich dzieci :). Są to unikalne prace, w które wkładamy cząstkę siebie. Ale żeby nie przedłużać mojej pisaniny pokażę, co ja zrobiłam dla mojej córki Agaty :) wykonałam tym razem biżuterię dla jej lalki :) kolorystykę wybrała Agata i oczywiście musiał być to komplet karnawałowy :) powstała więc broszka, spinka do włosów oraz ozdoba torebki :) takie jedno małe dziecięce marzenie.....A wy jakie cuda robicie dla swoich dzieci? Zapraszam serdecznie pokażcie je i przyłączcie się do Siłowni Twórczej "Dziecięce marzenia".

Pozdrawiam serdecznie Wasza Sylwia - Luna.

środa, 8 stycznia 2014

My Lady

Czas świąteczny i noworoczny już za nami. Czas zacząć realizować nowe projekty. Tym razem sięgnęłam po kameę i koraliki toho. Powstał naszyjnik "My Lady" - jakość zdjęć nie najlepsza (robione telefonem).

"My Lady"
Chciałam również przypomnieć i zachęcić do udziału w Siłowni Twórczej "Karnawał" na Wasze prace czekamy do 14 stycznia :) 

Pozdrawiam serdecznie Wasza Sylwia - Luna.


sobota, 4 stycznia 2014

Wielkie serce kilkuste Biżuteryjek

Witajcie dziś chciałam Wam napisać o akcji Biżuteryjek:) miałam ogromną przyjemność włączyć się  wraz z innymi dziewczynami zajmującymi się tworzeniem biżuterii do akcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powstały cudne rzeczy i już ruszyły pierwsze aukcje!!!!!!! Zapraszam Was do obejrzenia i licytowania bo każda złotówka jest bardzo ważna :) Aukcji będzie przybywać systematycznie więc zaglądajcie i podziwiajcie co pięćset biżuteryjek stworzyło na tegoroczną Orkiestrę:)Udostępnijcie swoim znajomym link do naszych aukcji  - Polacy mają wielkie serca!!!!

Pozdrawiam serdecznie Wasza Sylwia - Luna.

środa, 1 stycznia 2014

Czas podsumowań - 2013

Witajcie, powiem szczerze miałam w tym roku nie robić podsumowania, ale....jednak je zrobię z czystej ciekawości co zmajstrowałam w 2013 roku. Żeby jednak nie zanudzać Was zbyt dużą ilością zdjęć i postów (bo jednak troszkę się tego uzbierało w różnych technikach rękodzielniczych) postaram się to zrobić raz i konkretnie;)
Zacznę od tego od czego zaczęłam moją przygodę z rękodziełem a więc od techniki decoupage i o to krótki kolaż rzeczy, które stworzyłam - osoby zainteresowane dokładniejszymi zdjęciami odsyłam do postów z 2013 roku :)


Kolejną moją dziedziną rzemiosła, w której uwielbiam tworzyć jest biżuteria soutache - daje ona niesamowite możliwości, ponieważ można ją łączyć z różnymi innymi technikami biżuteryjnymi :)


W tym roku również zaczęłam uczyć się nowej techniki biżuteryjnej beadingu  - daleko jeszcze mi do mistrzyń tej dziedziny rzemiosła, ale mam nadzieję, że niedługo i moje prace będą znacznie lepsze w tym zakresie.


Na przełomie 2012 i 2013 roku Emila moja blogowa przyjaciółka zaraziła mnie haftem krzyżowym - nie powstało dużo prac w nim ale jednak coś powstało. I oczywiście haft wykorzystałam do tworzenia przede wszystkim biżuterii.

 Przystąpiłam też do paru projektów w ramach akcji Biżuteryjki dla WOŚP, o której możecie przeczytać klikając na zamieszczony baner w prawym górnym rogu - warto tam zajrzeć bo cuda powstały :) A poniżej mój wkład w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (elementy do Supernovej, pudełko na jedną z bransoletek charmsowych i serduszka do dwóch bransoletek charmsowych)


I to już wszystko co powstało w mojej pracowni. Mam nadzieję, że 2014 rok zarówno dla mnie jak i dla Was będzie obfitował w wenę i kreatywność i powstanie wiele pięknych rzeczy w różnych dziedzinach rękodzielniczych. Dziękuję za wszystkie piękne życzenia świąteczne i noworoczne. Pozdrawiam ciepło Wasza Sylwia - Luna.