czwartek, 31 lipca 2014

...dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."

Alchemik - Paulo Coelho

Gdy zobaczyłam ten agat wiedziałam, że musi on być odpowiednio "ubrany" przeleżał w moich zasobach z 4 miesiące i w końcu pojawił się pomysł na jego wykorzystanie :) wykonam serce ale takie ciut nie typowe zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę. Będzie to "odradzające się serce". Serce, które po bólu znów wraca do życia. I tak powstał wisior :)

"Serce"
agat, onyksy, jedwab shibori, koraliki toho
Ciekawa jestem Waszych opinii na prezentowaną przeze mnie koncepcję serca - czy taka kolorystka według Was pasuje w ogóle do serca? Co sądzicie o tej mojej pracy? 

W tamtym tygodniu powstało jeszcze parę prac ale je zaprezentuję Wam w następnych postach. A teraz idę już do swojej pracowni, gdzie czekają następne projekty do skończenia.
Pozdrawiam Was serdecznie Sylwia

poniedziałek, 21 lipca 2014

Cztery lata bloga - wyniki rozdawajki :)

Witajcie serdecznie :)

Dziś w końcu znalazłam kilka chwil żeby napisać post, na który czeka kilkadziesiąt osób :) które zapisały się na moją rozdawajkę rocznicową. Zanim przedstawię wyniki losowania chciałam Wam podziękować za to, że jesteście, że znajdujecie czas na zerknięcie na mojego bloga, za każdy zostawiony komentarz - dziękuję Wam za to wszystko. Kiedy zakładałam tego bloga nie myślałam, że tyle osób będzie się przez niego przewijać i że tyle stałych obserwatorów będę miała. A przede wszystkim to co najlepsze w blogowaniu to, że poznam tyle nowych fascynujących ludzi i że z niektórymi z nich poznam się w świecie realnym :) Za to wszystko dziękuję dziś z całego serca :) i za wszystkie miłe komentarze pod postem z rozdawajką :)

No dobrze, żeby nie przedłużać najważniejszego momentu ;) o to są .....

Wyczekiwane.....

od rana........

Wyniki z losowania :)

Serdecznie gratuluję :) Kreatywna Karuzela :) i proszę cię o kontakt e-mail w celu ustalenia szczegółów wykonania prezentu dla ciebie :)

A na uspokojenie atmosfery wywołanej losowaniem ;) przedstawiam Wam nową bransoletkę, która powstała na Siłownię Twórczą na Turkusowym Hamaku :)

"Owocowy koktajl"Do wykonania bransoletki wykorzystałam kaboszony polimerowe, które są dostępne TU. Dają one niesamowite możliwości kolorystyczne, co w okresie zwłaszcza wakacyjnym można świetnie wykorzystać do tworzenia biżuterii.


I tak po lekkim uspakajaczu (spodobało mi się na paru blogach to jak uspakajają dziewczyny po wymiankach odwiedzających ich blogi) mówię Wam już do zobaczenia w następnym poście :) i zmykam szyć bo od czwartku do niedzieli stoję na kiermaszu w Kielcach, który będzie towarzyszyć 51 Europeade.

Pozdrawiam Was serdecznie Sylwia

piątek, 18 lipca 2014

Zza uchylonych drzwi....

Zza uchylonych drzwi można chwil parę przenieść się do innego świata. Cudnie tam jest. Cisza, spokój, brak nacisku, że coś człowiek musi i to najlepiej "na wczoraj".


Za tymi drzwiami człowiek trafia do innego świata, gdzie zapomina o przyziemnych sprawach, gdzie czas płynie swoim rytmem wyznaczanym przez naturę. Gdzie nie ma pędu i gonitwy. Cisza, spokój i cudowna atmosfera życzliwości, miłych rozmów i wspólnych posiłków (mistrzostwo świata to dżemy warzywne, które wytwarza Jagoda). Serdeczni gospodarze i pokłady pozytywnej energii, która dociera do każdej cząstki twojego ciała. Chłoniesz to wszystko jak gąbka, aby zabrać ze sobą i  móc wspominać i marzyć aby tam znów wrócić.....
Magoda :)Taras Magody, na którym prowadziliśmy niezapomniane pogawędki :)Widok z tarasu Magody - można się w nim zakochać o każdej porze dnia jest inny i niepowtarzalny :)

Taki jest właśnie pobyt w Chacie Magoda w Lutowiskach u Jagody i Maćka :) tak dobrze dawno się nigdzie nie czułam. Tu nic nie jest na siłę i na pokaz. Każdy może być sobą i robić co chce. Siedzieć godzinami na tarasie chaty lub iść w góry, aby poczuć tą nieograniczoną niczym przestrzeń i być bliżej własnego Ja. Kto tu był, ten wie o czym piszę. Kto nie był, zachęcam serdecznie jest to jedno z tych miejsc, do których człowiek chce wrócić jak najszybciej.

Widok z Bukowego Berdo 


Dziękuję Jagódko :) 

Ten czas w Chacie Magoda przypomniał mi jak ważne jest cieszyć się życiem i tym co nas otacza. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze raz przejść przez próg Magody i uściskać znów Jagodę i Maćka i znów chłonąć tą cudowną atmosferę. 

Pozdrawiam Was serdecznie Sylwia

wtorek, 15 lipca 2014

Jagoda

Witajcie serdecznie,
cieszę się, że tutorial, który opublikowałam na Turkusowym Hamaku podoba się Wam :) mam nadzieję, że na jego bazie zrobicie cudowne prace - zachęcam Was do ich pokazania na TH :)
A dziś chciałam pokazać co stworzyłam ostatnio tuż przed urlopem :) Ponieważ sezon jagodowy w pełni a jagodzianki uwielbiam :D powstała też taka praca. Właśnie pędzi pocztą do swojej nowej właścicielki.

Wisior "Jagoda"

Dziś szybciutko bo czas do łóżka pobudka wcześnie rano i kierunek Bieszczady i Chata Magoda :) jestem szczęśliwa, że w końcu zobaczę to miejsce, o którym marzę już od dwóch lat :)
Pozdrawiam Was serdecznie Sylwia