wtorek, 30 września 2014

Jesienna rozgrzewka ;)

Witajcie, rzutem na taśmę publikuję post w ostatnich chwilach września :)
Ponieważ za oknami coraz krótsze dni się robią i poranki już chłodne - u mnie nawet z przymrozkami - trzeba więc pomyśleć o czymś ciepłym. Może to być herbatka z malinami ale równie dobrze może być też biżuteria w gorących kolorach jesiennych :) np w czerwieni, którą to biżuterię wykonałam na cykliczne wyzwanie u Danusi :)

"Jesień"Przepraszam za ilość zdjęć, ale troszkę pracy kosztowało mnie wykończenie tego kompletu koralikami toho i chciałam Wam pokazać efekt moich paru ładnych godzin dłubania. 

Co do koloru czerwonego kojarzy się on mi z ciepłem, miłością, seksem, władzą. Lubię ten kolor - kiedyś ubierałam się w jeden z odcieni czerwieni - ceglany. Kto wie może do niego wrócę znów :)

Zmykam już bo jutro o 5 rano pobudka - wasze blogi odwiedzę na dniach. Spokojnej nocy.

Pozdrawiam Sylwia

niedziela, 14 września 2014

Coś się kończy coś zaczyna....

Witajcie w tą wrześniową noc....

Moje kochane pociechy chodzą już dwa tygodnie do szkoły. Agata do 6 klasy a Mariusz do 1. Jak ten czas zleciał dopiero co byli małymi dziećmi a tu już nastolatka i pierwszak. Ktoś kiedyś powiedział mi, że zobaczysz jak szybko będzie biegł czas jak już dzieci będą w szkole i tak coś w tym jest.....


Lato też już się kończy a dopiero co się zaczynało....
Zaproponowałam Wam w sierpniu udział w małej zabawie kiedy to opublikowałam na blogu wpis "Równowaga". Powiem Wam, że wasze skojarzenia co do mojej broszki były bardzo fajne i wywołały salwy śmiechu :) i o to chodziło w tym zadaniu. Ale żeby nie przedłużać...osobą, której zrobię kolczyki lub wisior jest..... :)


Agnieszka Wojtkowiak  - serdecznie gratuluję :)

Agnieszko, napisz proszę do mnie co byś wolała abym dla ciebie wykonała czy wisior czy kolczyki oraz w jakiej kolorystyce (sylwiairena76@gmail.com) czekam na informację od ciebie.

A dla pozostałych dziewczyn, które nie zostały wylosowane mały uspokajacz :) zdjęciowy.I tym optymistycznym leniwym ;)  akcentem kończę na dziś ten wpis i zmykam jeszcze coś potworzyć :) 

Pozdrawiam serdecznie Sylwia

sobota, 6 września 2014

Podsumowanie Candy Hamakowego :) oraz safari

Witajcie,
jak ten czas pędzi - dopiero co na Turkusowym Hamaku ogłosiłyśmy Blog Hop Candy a to już czas na losowanie zwycięzców :) bardzo się cieszę, że chciałyście wziąć udział w naszej zabawie. Dziś i jutro pojawią się na naszych blogach posty z osobami, które wylosujemy z tych wpisów, które pojawiły się na konkretnym blogu (czyli ja losuję z osób, które zapisały się do zabawy na moim blogu, a dziewczyny na swoich blogach). Ważne było też aby na swoim blogu mieć banery udostępnione - i tylko takie blogi były brane pod uwagę przy losowaniu. Wasze pomysły na zabranie czegoś na bezludną wyspę były cudowne :) - tą część zadania miałyście przedstawić na blogu hamakowym (tam co prawda losowania nie będzie, ale myślę, że jakiś post podsumowujący zostanie napisany). A więc żeby nie przedłużać ogłaszam co następuje.
Po sprawdzeniu Waszych blogów, wypisałam Wasze nicki na kartkę po czym ją pocięłam, zagięłam i wrzuciłam do naczynia. Następnie wymieszałam porządnie i wylosowałam jedną karteczkę :)


Zwycięzcą mojej nagrody - czyli broszki "Królowa oceanów"


JEST :)


Gratuluję serdecznie - do 7 września do północy czekam na Twój adres do wysyłki nagrody (na e-mail sylwiairena76@gmail.com ) po tym terminie nastąpi losowanie nowej osoby.

W jednej z Siłowni Twórczych, które ogłaszamy co miesiąc na Turkusowym Hamaku wygraną było stworzenie przeze mnie biżuterii dla osoby, która zwycięży. Zwyciężczyni poprosiła mnie o zrobienie dla niej pierścionka w określonych przez nią kolorach i tak powstał pierścionek "Safari"  z jaspisem krajobrazowym. 

"Safari"Obecnie na tapecie, a raczej na biurku w pracowni kolejne projekty, co z nich powstanie pokażę Wam już wkrótce. A póki co życzę udanego słonecznego weekendu.

Sylwia

środa, 3 września 2014

Sekret...

Witajcie serdecznie,
pierwszy dzwonek w szkole za nami. Agata już w szóstej klasie więc ogorzała w tematyce szkolnej, a Mariusz.... stres i to duży na rozpoczęciu, ale już drugiego dnia było lepiej. Póki co się podoba ta szkoła ;) ale i nauki nie ma jeszcze bardziej zabawa więc czemu ma się nie podobać ;) oby tak zostało nawet, jak nauka się zacznie.
A ja....ja trwam jakoś - raz lepiej raz ciut gorzej. Ukojenie znajduję w tworzeniu - mój sekret na spokój duszy to moja pracownia i realizacja kolejnych projektów biżuteryjnych ale i dekupażowych. Tworząc zapominam o problemach - moja dusza odlatuje do kolorowego świata, gdzie nie ma miejsca na smutki. Wyciszam się, uspakajam - mój sekret na spokój, to moja twórczość.
W tym miejscu chciałam Wam podziękować za wszystkie ciepłe słowa jakie płyną od Was, czy to w komentarzach, czy to w e-mailach. Czytając Wasze słowa robi mi się ciepło na sercu :) dziękuję Wam za to, że jesteście nawet jeśli to tylko wirtualne - ale też daje człowiekowi siłę do dalszego życia i tworzenia
DZIĘKUJĘ :)

W pracowni w ostatnim czasie tworzą się trochę zaległe projekty, dziś jeden z nich - bransoletka z jadeitów, którą umieściłam na metalowej bazie dzięki czemu nie musiałam myśleć nad zapięciem a i uniwersalność tej bazy jest taka, że bransoletka może być przeznaczona i dla osoby o węższym nadgarstku jak i szerszym. 

"Sekret"

Jak widzicie tym razem bez czerni, która była obecna w ostatnich moich pracach. A ponieważ powoli zbliża się jesień, a kolory polskiej złotej jesieni uwielbiam, więc pewnie i takie prace powoli się pojawią :) 

A Wy jakich kolorów lubicie używać w swoich pracach najbardziej?

Pozdrawiam Was serdecznie :) 
Sylwia